• Home
  • /
  • Povinné a havarijní pojištění

Najdu nejlepší nabídku na trhu.

A pak vyjednám ještě lepší

 

Za povinné a havarijní pojištění nemusíte platit nehorázné částky. Nejprve vám zjistím nabídky od 11 různých pojišťoven a pak pro vás vyjednám ještě lepší – nadstandardní nabídku.

Úspora i několik tisíc ročně

Na povinném a havarijním pojištěním můžete ušetřit i několik tisíc korun ročně. Cenu ovlivňuje typ a stáří automobilu, objem a výkon motoru. Důležitou roli hraje váš věk, místo bydliště a počet měsíců, ve kterých jezdíte bez nehod – tím můžete poplatek srazit až o 60 %.

Každá pojišťovna hodnotí tyto faktory jinak – proto nelze paušálně říct, která pojišťovna je nejlevnější. Vždy připravuji nabídku na míru a pomůžu vám najít nejlepší cenu, i když máte nějakou nehodu za sebou.

Důležitá je nejen cena, ale i výše limitů

Určující pro výběr pojišťovny je pro většinu klientů cena. Neméně důležitá je i výše plnění, tedy maximální částka, kterou vám pojišťovna vyplatí v případě nehody, nebo rozsah asistenčních služeb, které vám poskytne.

Zákonný minimální limit je 35 milionů korun na újmu na zdraví a majetku, ale protože Nejvyšší soud lidský život hodnotí na 10 milionů korun, někdy tato částka nemusí stačit. U pojišťoven se setkáváme s plněním 35 až 150 milionů, nicméně na konkrétní výši se spolu domluvíme i dle dalších faktorů, třeba dle toho, jak často jezdíte do zahraničí.

Havarijní pojištění

Povinné ručení pokryje škody, které způsobíte někomu jinému, škody na vašem zdraví a vašem autě však nepokryje. Pokud tedy způsobíte nehodu vy, opravu auta si zaplatíte z vlastní kapsy. A právě pro tyto případy je vhodné si sjednat havarijní pojištění, což zejména u nových aut a aut do pěti let stáří, doporučuji.

Můžete své auto pojistit v plném rozsahu, nebo jen na jednotlivá rizika, což se vyplatí třeba u starších aut nebo v případě, že je pro vás nějaká událost rizikovější než jiná. Například pokud nemáte garáž a parkujete na ulici, vyplatí se ochrana před živly. Časté je také pojištění předního skla, které může rozbít i malý kamínek od protijedoucího auta a podobně. Havarijní pojištění sjednáváme spolu s povinným ručením.

Neutrácejte tam, kde to není nutné. Pojďme spolu najít tu nejlepší nabídku, která potěší vaši peněženku a přitom zachová vhodnou výši maximálního pojistného plnění.

Chci ušetřit na pojištění